Spetsialist: ACTA puudutab ka tavatarbijat

27 jaan.

Spetsialist: ACTA puudutab ka tavatarbijatSigne Ratso, Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor rääkis täna hommikul KUKU raadio hommikuprogrammis, et tema hinnangul rahvusvahelist võltsimisvastast võitlust käsitlevACTA lepe tavatarbijat ei puuduta. Peeter Marveti hinnagul puudutab ACTA aga tavatarbijat küll.

“See puudutab kaubandust ja neid, kes piraatkaupa toodavad ja levitavad ning on suunatud eelkõige nende vastu ega anna kaubamärgi omanikele mingeid täiendavaid õigusi lisaks juba olemasolevatele,” selgitas Ratso. Tema sõnul ei muutu arvuti tavakasutaja jaoks, kes näiteks Youtube’ist videoid vaatab või sõpradega Facebookis toiduretsepte jagab, midagi. “See ei riiva üksikut tarbijat, keegi ei tule tema internetti kinni panema. Seaduse rakendajatel on teha ilmselt tähtsamaid asju kui koogiretsepti sõprade seas levitanud inimestega tegelda,” rääkis Ratso. Kuidas aga pärast ACTA jõustumist läheb inimesel, kes oma lemmikvideo Youtube’i üles paneb? “Siis oleneb seaduse rakendajatest, kui nad seda siiani sanktsioone kohaldanud pole, siis miks peaksid nad hakkama seda pärast ACTA jõustumist tegema.”

 

Tehnokratt Peeter Marveti hinnagul puudutab ACTA aga tavatarbijat küll. “Hulk firmasid teeb internetis äri – Elion pakub internetiühendust, Youtube ja paljud teised pakuvad võimalust sisu talletada. Kui ACTA mõjutab nende firmade käitumist, hakkavad nemad peagi üsna otseselt mõjutama tavatarbija käitumist, tsenseerima meie vabadust loomingut välja panna. Tõenäoliselt hakkavad firmad oluliselt rohkem sisu jälgima ning seda nö igaks juhuks tõkestama – kui keegi näiteks paneb üles retsepti, kus mainitakse Jamie Olivier’i, siis firma, kartuses, et äkki see Jamie Olivier’le ei meeldi, igaks juhuks seda üles ei pane. Siit kerkib üles aga juba jälgimisühiskonna küsimus,” kõneles Marvet.

Allikas: Delfi

Advertisements

Üks vastus to “Spetsialist: ACTA puudutab ka tavatarbijat”

  1. coolmixer jaanuar 27, 2012 kell 06:24 #

    Kummaline oli kuulata, et nii kõrgel ametipostil olev asjatundja lohutas tavatarbijaid sellega, et “vaevalt keegi seaduse täitmist jälgida viitsib”??? Samal ajal jättes vastamata saatejuhtide väga otsestele küsimustele koos toodud näidetega?
    Natuke nõrgaks jääb see argument minu meelest – umbes sama hea oleks soovitada, et sõitke julgelt purjus peaga – ega politsei kõiki niikuinii kinni püüda ei suuda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: