ELi ACTA ettekandja astus piinlikkusest tagasi

27 jaan.

Üsna üllatavad arengud on toimunud ka Euroopa Liidu tasemel. Kader Arif, kes on Europarlamendi ACTA kaubandusleppe ettekandja (või raportöör, rapporteur) astus tagasi.

“Soovin kõige tugevamal võimalikul viisil lahti öelda selle lepingu allkirjastamiseni viinud protsessist: kodanikuühiskonna organisatsioonide väljajätmisest, läbirääkimistest algusest peale puudunud läbipaistvusest, selgitusteta teksti allkirjastamise edasilükkamisest, EU Parlamendi nõuete ignoreerimisest, mida meie kogu mitmel korral tõstatas.”

“Selle teksti ettekandjana olen Parlamendi paremtiiba näinud sooritamas ennenägematuid manöövreid eesmärgiga kiirustatud ajakava abil avaliku arvamuse häält ignoreerida, võttes parlamendilt tema hääleõiguse ja kodanike põhjendatud murede esindamisvõimaluse.”

“Kõik nõustuvad, et ACTA on probleemne, kas siis tema mõju tõttu tsiviilvabadustele, viisi pärast mil ta interneti teenusepakkujaid vastutama paneb, tema mõjude tõttu geneeriliste ravimite tootmisele või seetõttu kui vähe kaitseb ta meie geograafilisi tähiseid.”

“Sellel lepingul võivad olla kodanike eludele laiaulatuslikud tagajärjed ja sellegipoolest tehakse kõik, et Euroopa Parlament sellesse sõnaõigusega ei sekkuks. Seetõttu soovin täna seda raportit üle andes anda selge signaali ja hoiatada sellest vastuvõetamatust situatsioonist avalikkust. Ma ei võta sellest maskeraadist osa.”

Hoolimata sellest, mida saab ütlema meie valitsus või riigikogu on  Eestil tegelikult valik sellele lepingule mitte alla kirjutada. Osaliselt tänu meie protestidele ja osaliselt tänu ministeeriumi avatusele suhtlemisele oleme täna jõudnud olukorda, kus lepe, mis oleks pidanud valitsuses lihtsalt läbi minema, läheb siiski riigikokku arutlusele.

Seda erinevalt näiteks Poolast, kus lepe ulatuslikest protestidest hoolimata jõumeetoditel allkirjad sai, väites et riigil pole võimalik leppest taganeda.

Täna on lisaks Eestile ACTA allkirjastamata ka Saksamaal, Hollandis, Küprosel ja Slovakkias.

Allikas: http://kogukond.org/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: