Euroopa kirjutab ACTAle alla!

26 jaan.

Poola suursaadik Jaapanis Jadwiga Rodowicz-Czechowska kirjutas neljapäeval Tokyos alla võltsimisvastasele kaubandusleppele ACTA, mis on põhjustanud Poolas päevi kestnud internetikasutajate meeleavaldusi kardetava internetitsensuuri vastu.

ACTA on laiaulatuslik leping, mille eesmärk on harmoniseerida rahvusvahelised standardid muusika, filmide, ravimite, moetoodete ja palju muu tootjate kaitsmiseks, kes tihti langevad intellektuaalse vara varguse ohvriks, teatab Associated Press.

Poola oli üks mitmetest Euroopa Liidu riikidest, kes neljapäeval ACTA-le alla kirjutasid, aga paistis olevat ainuke koht, kus see on tekitanud vihaseid proteste.

Mitmed tööstusriigid, sealhulgas USA, Kanada ja Lõuna-Korea kirjutasid sellele alla juba eelmisel aastal.

ACTA-le allakirjutamine on vallandanud küberrünnakuid Poola valitsuse veebilehtede vastu häkkerite rühmituse Ananymous poolt, mis on muutnud lehed päevadeks ligipääsmatuteks. Mitmes Poola linnas on tänavatel meelt avaldatud.

Poola välisminister Radosław Sikorski kaitses valitsuse seisukohta kolmapäeva õhtul teleintervjuus ja väitis, et ACTA ei ole nii ähvardav, kui noored inimesed kardavad. Samas ütles ta aga, et internetil ei tohi lasta saada seadustatud anarhiaks.

Veel kirjutasid alla:  UK, Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Malta, Poland, Portugal, Romania, Slovenia, Spain and Sweden — — Cyprus, Germany, Estonia Netherlands and Slovakia, are expected to sign up soon.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: