ATCA täidab Interneti

26 jaan.

Laari keegi assistent tegi Facebooki lehel suurpuhastust ja koristas ära ACTA küsimust puudutavad kommentaarid. Õige pea oli valitsuse pressikonverents ning kuna selle kohta selgitust küsiti — jätmaks muljet, et Facebook on tõesti Laari enda hallatud ja kuna mees kustutamisest midagi ei teadnud —, suutis ta öelda: “ruum sai otsa.”

Ma ei taha sel teemal ilkuda, niigi saab seda ilmselt uksest ja aknast näha. Küll aga tahaks juhtida tähelepanu sellele asjale, et see võinuks olla Paet, Ansip või tõenäoliselt pea enamus riigikogust. Ometi oleme neile usaldanud ka digitaalse maailma haldamise küsimused.

Oletan teatud märkide järgi, et kui ACTA teema ministeeriumi radarile tuli, oli ilmunud umbes Askuri ajaleheartikkel ja teemal kaks korda raadios räägitud. See pidi minema radari alt, ACTA on nii kirjutatud, nii menetletud ja nii esitatud. Alles pärast vastuvõtmist laotab ta laiali oma kogu ilu, voldib end lahti nagu päikesepaneel satelliidi avakosmosesse jõudmisel.

Kas tõesti on nii, et kui tuleb leping, mida juristidelgi on keeruline tõlgendada; selle eestikeelne tõlge isegi ei edasta isegi tõlkenüansse — toosama vastuoluline defineerimata “commercial scale” on meie keeli täiesti mõistlik “kommertslikes huvides”, siis pole meie riigil mingit šanssi? Me ei saa ega tohi olla nii haavatavad!

 

Allikas: http://irve.eu/blog/2012/01/laar-ruum/

Advertisements

2 kommentaari to “ATCA täidab Interneti”

  1. Irve jaanuar 29, 2012 kell 12:02 #

    Kuni te siin lehel reklaami ei näita, on mu teksti ka täismahus kopeerimine lubatud; allika äranäitamise eest olen tänuli. Edaspidi pean ilmselt (CC)-by-nc alla panema, sest see info ei levi kopeerimisel kaasa.

    • coolmixer jaanuar 29, 2012 kell 01:54 #

      no autorile peab ikka au andma ja see sait on ainult inimestele informatsiooni jagamiseks mite raha teenimiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: