Korobeinik: ACTA tundub ohtlik!

25 jaan.

Reformierakonna fraktsiooni liikme ja veebiettevõtja Andrei Korobeiniku hinnangul kujutavad nii internetipiraatluse tõkestamise seadus SOPA kui ka võltsimisvastast võitlust käsitlev kaubandusleping ACTA ohtu sõnavabadusele.

“Minu arvates sisaldab nii SOPA kui ka väiksemal määral ACTA ohtu sõnavabadusele,” ütles Korobeinik ERR-i uudisteportaalile.

“ACTA puhul on see oht pigem potentsiaalne – kõik sõltub tõlgendusest. Mulle aga tundub, et tänases redaktsioonis on ACTA ohtlik,” lisas ta.

Megauploadi sulgemisest rääkides tasub Korobeiniku sõnul silmas pidada, et Megauploadi probleemid olid tingitud DMCA seadusest, mitte SOPA-st või ACTA-st. Korobeinik selgitas, et DMCA pakub saidi omanikule “safe harbour” võimaluse, kui ta eemaldab ebaseadusliku sisu oma serveritest.

“Megaupload otsustas seda mitte teha, lootes, et nad USA jurisdiktsiooni alla ei kuulu. Paraku USA sai Megauploadi asutajaid kätte ka Hongkongist ja Uus-Meremaalt, nii et strateegiliselt oli see otsus vale,” nentis Korobeinik.

Erinevalt DMCA-st võimaldab SOPA saite kinni panna ka ilma hoiatuseta ning sellisel juhul
võiks Korobeiniku sõnul kinni panna ka Google-i või Wikipedia. “Just seetõttu osalesid need saidid SOPA-vastastes protestiaktsioonides.”

 

Allikas : http://uudised.err.ee/

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: