Korobeinik: ACTA tundub ohtlik!

25 jaan.

Reformierakonna fraktsiooni liikme ja veebiettevõtja Andrei Korobeiniku hinnangul kujutavad nii internetipiraatluse tõkestamise seadus SOPA kui ka võltsimisvastast võitlust käsitlev kaubandusleping ACTA ohtu sõnavabadusele.

“Minu arvates sisaldab nii SOPA kui ka väiksemal määral ACTA ohtu sõnavabadusele,” ütles Korobeinik ERR-i uudisteportaalile.

“ACTA puhul on see oht pigem potentsiaalne – kõik sõltub tõlgendusest. Mulle aga tundub, et tänases redaktsioonis on ACTA ohtlik,” lisas ta.

Megauploadi sulgemisest rääkides tasub Korobeiniku sõnul silmas pidada, et Megauploadi probleemid olid tingitud DMCA seadusest, mitte SOPA-st või ACTA-st. Korobeinik selgitas, et DMCA pakub saidi omanikule “safe harbour” võimaluse, kui ta eemaldab ebaseadusliku sisu oma serveritest.

“Megaupload otsustas seda mitte teha, lootes, et nad USA jurisdiktsiooni alla ei kuulu. Paraku USA sai Megauploadi asutajaid kätte ka Hongkongist ja Uus-Meremaalt, nii et strateegiliselt oli see otsus vale,” nentis Korobeinik.

Erinevalt DMCA-st võimaldab SOPA saite kinni panna ka ilma hoiatuseta ning sellisel juhul
võiks Korobeiniku sõnul kinni panna ka Google-i või Wikipedia. “Just seetõttu osalesid need saidid SOPA-vastastes protestiaktsioonides.”

 

Allikas : http://uudised.err.ee/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: